Lisansüstü

Fakültemiz 6 ana mühendislik bilim dalında yüksek lisans ve doktora programları sunmaktadır. Bunların yanı sıra, Sistem ve Kontrol Mühendisliği, Hesaplamalı Bilimler ve Mühendislik Bilişsel Bilim gibi disiplinlerarası dallarda da yüksek lisans eğitimi verilmektedir. Ayrıca Makina Mühendisliği Bölümü’nün Fransa-Ecole Centrale Paris ve ENSTA-Paris Tech ile, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nün ise Fransa-Ecole de Telecommunication ile lisans-lisansüstü düzeyinde çift diploma programları bulunmaktadır.

Fakülte bünyesinde ayrıca, iş dünyasından gelen mühendislere yönelik olarak düzenlenmiş, Mühendislik ve Teknoloji Yönetimi, Otomotiv Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Finans Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yapım Mühendisliği ve Yönetimi ile Yakıt ve Enerji Teknolojileri ikinci eğitim tezsiz yüksek lisans programları bulunmaktadır.

Lisansüstü eğitimi Fen Bilimleri Enstitüsü tarafından yürütülmektedir. Daha Fazla bilgi için ilgili bölümlere ya da Kayıt İşleri Müdürlüğüne başvuru yapılabilir.  

> Boğaziçi Üniversitesi Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği